News

Intel ESL Türkiye Şampiyonası hakkında bilgilendirme

Thu 20th Jul 2017 - 7:30am : General

 Team Reaction olarak son günlerde yaşadığımız sorunları ve bu sorunlar karşısındaki dik duruşumuzu sizlere bildirmek istedik.

 

Bilindiği üzere ESL Türkiye ve Intel ortaklığında bir Dota 2 turnuvası düzenlenecektir. Bu turnuva için eksiklerimizi gidermeye çalışırken, lüzumsuz olarak gördüğümüz ama Türkiye için ciddi sıkıntılara yol açabilecek bir sorun ile karşılaştık. Geçen sene düzenlenen turnuvadan bu yana Team Reaction bünyesinde oynayan Ege "Dingo" Dengi isimli oyuncumuzu, 15 yaşında olduğu gerekçesi ile ESL  Türkiye ve Intel ortaklığında düzenlenecek bu turnuvada oynatamayacağız. ESL Türkiye ile bu kural konusunda iletişime geçtiğimizde ise tarafımıza "Bu kural değişmez ve esnetilemez." cevabı iletilmiştir.

 
Team Reaction yönetimi olarak bizde kendilerine yazılı olarak bu cevabı iletiyoruz;


 "Team Reaction yönetimi olarak aldığımız bir karar doğrultusunda, 21 Eylül 2016 tarihinden bu yana takım bünyemizde bulunan ve önümüzdeki seneye kadar da takım bünyemizde bulunacak olan Ege "Dingo" Dengi isimli oyuncumuzu Intel ESL Türkiye Şampiyonasında oynatamayacağımızdan dolayı bu turnuvaya katılmama kararı almış bulunmaktayız. Ayrıca ESL Türkiye, başta Intel ESL Türkiye Şampiyonası olmak üzere düzenleyeceği turnuvalara uluslararası standartlara uygun kurallar getirmediği taktirde içerisinde "ESL" ibaresi bulunan bütün turnuvaları boykat edeceğimizi bildiririz!

Aldığımız bu boykot kararı değişmez ve esnetilemez."

 

Öte yandan her sene ESL Türkiye tarafından düzenlenen Dota 2 turnuvalarında ufak çaplı sorunlar olurdu lakin bu sene çok farklı bir boyut kazanmıştır. Bu tarz sorunların kaynağı neresidir bilinmez ama hem Türk takımlarına hemde Türk oyuncularına ileriye dönük çok büyük zararlar verecek olması bizi endişelendirmektedir.

Team Reaction

Team Reaction

Team Reaction